Торино постигна категорична победа с 3:0 при домакинството си на Болоня в среща от 20-ия кръг на италианската Серия А.

Двубоят бе официален дебют за новия старши треньор на „биковете“ Валтер Мадзари, който пое тима само преди дни, заменяйки на поста уволнения Синиша Михайлович.

Домакините излязоха напред в 38-ата минута след гол на Лоренцо Де Силвестри след асистенция на Алекс Беренгер. В 50-ата минута гостите бяха много близо до това да изравнят, но Ерик Пулгар пропусна да се разпише от дузпа.

Това моментално бе наказано от играчите на Торино, които само три минути по-късно вече водеха с 2:0. Точен бе Мбайе Нианг, който се разписа след подаване на Яго Фалке. Последният оформи и класическата победа за торинци, реализирайки в 85-ата минута за крайното 3:0.

С днешния успех Торино сложи край на серията си от три мача без победа в Калчото, като тимът се изкачи до деветата позиция в подреждането с актив от 28 точки. Болоня пък инкасира четвърта загуба в последните си пет мача, която остави тима 12-о място с 24 точки. /БГНЕС