Катания победи с минималното 1:0 като домакин Пескара в мач от 37-я кръг на Серия А. По този начин Катания задмина Интер във временното класиране.

През първото полувреме двата отбора играха доста равностойно, като домакините само на моменти имаха надмощие.

Положенията пред двамата вратари липсваха, а удари в очертанията на двете врати липсваха.

Второто полувреме започна много по-динамично и в 48-та минута Берхесио стреля опасно, но Перен спаси.

Катания отбеляза единственото попадение в срещата в 51-та минута, когато Берхесио подаде към Гомес, който с точен удар прати топката в мрежата на Перен.

Домакините продължиха да играят много атакуващо и в 58-та минута Бариентос подаде към Берхесио, който от отлична ситуация стреля, но над напречната греда.

Пескара бе близо до това да изравни резултата в 59-та минута, когато Сфорцини стреля опасно, но Андухар спаси.

Играчите на Катания успяха да задържат аванса си от един гол до края на срещата и да спечелят трите точки.

По този начин Катания се изкачи на осма позиция във временното класиране с актив от 55 точки и е с две повече от деветия Интер.