Катания изхвърли Удинезе от турнира за купата на Италия, след победа с 2:1. Сицилианците стигнаха до ценния успех в последната минута на мача, когато победното попадение реализира Моримото.

Отборът на Катания бе загубил първия двубой в Удине с 2:3, но заради повечето си голове на чужд терен продължава напред в турнира. Симоне Пепе изведе Удинезе напред в резултата във втората минута, но Джионата Спинези изравни от дузпа в 45-та минута. Младият Моримото се разписа в края на мача и прати своя отбор на полуфинал срещу тима на Рома, отстранил Сампдория с общ резултат 2:1.

По-късно днес се играят реваншите в другите два четвъртфинала, като двойките са Ювентус - Интер (2:2 в първия мач) и Фиорентина - Лацио (1:2 след първия мач)