Новакът Карпи постигна рядка победа в Серия А, като надви в 19-ия кръг Удинезе с 2:1 на свой терен.

Лоренцо Пашути откри резултата в полза на Карпи в 26-ата минута. Рафаеле Бианко центрира чудесно топката и от близко разстояние с глава Пашути вкара първия гол в мача. Този гол бе исторически, защото Пашути се превърна в първия играч в Италия, вкарвал гол и в четирите най-високи дивизии с екипа на един и същи отбор.

През второто полувреме двата отбора си размениха по един бърз гол. Когато до края оставаха 20 минути, Карпи поведе с 2:0. Лоренцо Лоло получи великолепен пас в наказателното полу и преодоля вратаря. В 72-ата минута Удинезе отвърна с гол и остана да се надява за нещо повече от мача. Сапата беше точен за фриуланите, намалявайки на 2:1 в полза на Карпи. Удинезе обаче не успя в опитите си да изравни и трябваше да се примири със загубата.

Същевременно това бе едва третата победа за новака Карпи, който събра 14 точки, но не се измъкна от предпоследното място в класирането. Удинезе пък е средняк в таблицата със своето 11-о място и 24 точки.