Битката на "дънните риби" в Серия А, пренесла се в Купата на Италия, завърши с победа на Каляри над Киево. Битката се игра на "Бентегоди" във Верона, а гостите си тръгнаха с успеха след сравнително късна развръзка за 2:1.

Алберто Чери даде аванс на сардинците още в 8-та минута, но Мехди Лери успя да изравни за "летящите магаренца" само десет минути след това. И тази развръзка се запази почти до самия край на битката.

Фабио Пизакане обаче успя да донесе успеха на Каляри с попадението си в 68-та минута, а до края на мача Киево така и не успя да отвърне на удара и трябваше да се примири със сравнително ранното отпадане.

В следващия кръг Каляри ще има за задача да се справи с винаги коравия отбор на Аталанта, като битката между двата тима ще се състои в началото на 2019 г.