Каляри успя да победи, макар и трудно, Катания с 2:1 в мач от 8-мия кръг на Серия А. Домакините имаха преимущество през по-голямата част от мача като играха и над 45 минути с човек повече на терена. Въпреки това, победният гол за отбора падна едва в последните минути на двубоя.

Гостите поведоха още в 5-а минута след точен удар с глава на Гонсало Бергесио. Домакините все пак успяха да изравнят в 26-а минута чрез Виктор Ибарго.

В края на първото полувреме Ибарго нахлу отдясно в наказателното поле, където бе фаулиран от Никола Легроталие. Последва червен картон за бившия играч на Ювентус и дузпа за Каляри. Зад топката застана Ибарго, но неговият удар бе спасен и така равенството се запази.

Домакините все пак успяха да стигнат до победата в 84-а минута след попадение на Маурисио Пиния.

В класирането Каляри е на 9-о място с 10 точки, а Катания е на 16-а позиция с 5.