На своя „Стадио Сант'Елиа“ Каляри постигна класически успех с 3:0 срещу Чезена в среща от 28-ия кръг в Серия А и по този начин засили клуба от областта Емилия-Романя към Серия Б.

В герой за домакините се превърна нападателят Маурисио Пиния, който реализира и трите попадения. Чилиецът откри головата си сметка в двубоя още в 14-ата минута след самостоятелна акция. Другите два гола Пиния вкара от дузпи, след като първо бе точен в 45-ата мунита, а в 56-ата отново не сбърка от бялата точка.

Успехът на Каляри дойде не и без помощта на играчите на Чезена, след като в 60-ата минута полузащитникът Джузепе Колучи, а в 78-ата централният бранител Марко Роси бяха изгонени от игра за два жълти картона.

Успехът нареди Каляри на 11-о място във временото класиране на италианския шампионат с 34 точки, докато Чезена твърдо остава на последната позиция със 17 точки.