Отборите на Салернитана и Каляри завършиха 1:1 в среща от 36-ия кръг на футболното първенство на Италия, която беше важна за оцеляването в елита и на двата клуба.

Домакините поведоха в 68-ата минута, когато Симоне Верди беше точен от дузпа. Веднага след попадението настана разправия между лагерите на двата тима, като Франк Рибери беше изгонен с червен картон от резервната скамейка на домакините, а от гостите Борис Радунович.

В добавеното време Каляри получи правото да изпълни дузпа, но след проверка със системата ВАР съдията я отмени заради нарушение на Харалмбос Ликоянис срещу вратаря. В 99-ата минута Джорджо Алтаре донесе точката на Каляри, след като беше точен с глава след центриране от корнер.

Салернитана остава на 17-ата позиция в класирането с 30 точки, а Каляри е 18-и с точка по-малко.