Каляри, без Кирил Десподов в състава си, направи 1:1 като гост на Дженоа в мача от 37-ия кръг на Серия А.

Българският национал остана на резервната скамейка.

Леонардо Паволети изведе гостите напред в резултата, докато Доменико Крисчито изравни от дузпа.

Така кръг преди края Каляри е на 12-ото място в таблицата с 41 точки и си гарантира оставането в майсторския ешелон. Дженоа пък е 17-ти с 37 пункта и продължава битката за оставане в елита. Тимът е само с две повече от намиращия се в зоната на изпадащите Емполи, който е с мач по-малко.

Първото полувреме премина без много положения и пред двете врати. Първо Дженоа създаде нелоша възможност чрез Горан Пандев в 29-ата минута. Алеио Краньо обаче се намеси решаващо.

В 40-ата минута Леонардо Паволети изведе Каляри напред в резултата. Той засече много хубаво центриране и откри за 1:0.

В 88-ата минута Дженоа изравни от дузпа. Домакините протестираха за игра с ръка в пеналта. Първоначално съдията даде знак играта да продължи, но в последствие даде сигнал за преглед с ВАР. След това посочи бялата точка.

Доменико Крисчито се нае с изпълнението, като бе точен за 1:1.

Дженоа не успя да завърши в пълен състав мача. В добавеното време на срещата Джузепе Пецела извърши груб фаул, за което получи директен червен картон.

В последния кръг Каляри приоема Удинезе, а Дженоа е гост на Фиорентина.