Бразилската звезда на Милан Кака донесе победата за своя отбор при гостуването на новака Дженоа в мач от първия кръг на Серия А.

Кака се разписа на два пъти във вратата на Дженоа, а едно попадение за „росонерите” добави Масимо Амброзини. Именно той откри резултата в 21-та минута. Кака покачи на 2:0 в 44-та, а в 48-та от дузпа оформи крайното 3:0.

Сиена загуби с 1:2 от Сампдория. В герой за отбора от Генуа се превърна Винченцо Монтела, който отбеляза решаващото второ попадение в срещата.

Гостите поведоха чрез Клаудио Белучи в 33-та минута, но домакините стигнаха до изравнително попадение в 68-та минута чрез Даниеле Корвиа. 240 секунди преди края на двубоя Монтела отбеляза победния гол за Сампдория.

Реджина и Аталанта завършиха 1:1. Никола Аморузо даде гол преднина за домакините в 77-та минута, но Кристиани Дони в 84-та от дузпа оформи крайния резултат в срещата.