Втородивизионният Читадела се класира за петия кръг в турнира за Купата на Италия, след като победи като гост елитния СПАЛ с 2:0.

Па Конате си отбеляза автогол в 13-ата минута, а 2:0 за гостите направи Андреа Скенети три минути преди края на двубоя.

В следващия кръг на турнира Читадела ще играе срещу Лацио на 13 декември.

Порденоне също продължава напред след изненадващ успех като гост на Каляри с 2:1.  Скромният тим е представител на трета дивизия и в следващия етап от надпреварата ще се изправи срещу Интер Милано.

Мигел Анхел изведе Порденоне напред в резултата с гол още в 7-ата минута, а в 18-ата Даниеле Десена изравни.

Алесандро Басоли донесе победата на Порденоне в 62-ата минута след удар с глава след центриране от корнер.

В друг двубой от този кръг в турнира за Купата на Италия Сампдория разби Пескара с 4:1.

Давид Ковнацки откри за тима от Генуа още във втората минута, а в 9-ата Гастон Рамирес направи 2:0.

Капрари направи резултата класически в 31-ата минута на срещата, а през втората част Бенали върна един гол за Пескара, а второто попадение на Ковнацки оформи крайния резултат в мача.