Още в четвъртия кръг за Купата на Италия дойде и една от изненадите в турнира. Високолетящият Дженоа беше изхвърлен от надпреварата в битката със закъсалия Емполи, след като падна с 0:2 на неговия стадион.

Мачът започна перфектно за домакините, които откриха резултата още в 5-та минута. Тогава точен беше Мануел Пучарели, който даде голов израз на първоначалното превъзходство на тима си на терена.

Играчите на Дженоа тръгнаха по-смело напред в търсене на изравняване, но опитите на гостите не доведоха до резултат. А интригата в мача приключи малко повече от четвърт час преди края му.

В 73-та минута Леван Мчедлидзе реализира втория гол за Емполи и в крайна сметка той се оказа и последният в двубоя, с което домакините се поздравиха с успеха с 2:0 и с класирането за осминафиналите.