Интер се издъни срещу слабака Карпи и не можа да го победи у дома, завършвайки 1:1 в мач от 21-ия кръг на Серия „А“. Гостите стигнаха до ремито в добавеното време, при това с 10 души.

В мач номер 200 за Роберто Манчини на треньорската скамейка на Интер „нерадзурите“ бяха на път да стигнат до неособено атрактивна победа с 1:0 над скромния Карпи.

Интер имаше рекордно притежание на топката за сезона със 76%, но стигна едва до един гол във вратата на гостите. Отбеляза го Паласио в 39-ата минута при контра на домакините. След удара на Перишич топката се върна у Паласио, който на празна врата нямаше как да сбърка за 1:0.

Гостите останаха с 10 души в последните 7 минути от мача, когато Пашути получи втори жълт и съответно червен картон.

Във втората минута от добавеното време обаче Карпи попари Интер. Лазаня реализира за крайното 1:1, с което новакът се добра до точката с човек по-малко.

Интер е четвърти с 41 точки, а Карпи е под чертата – 18-и, само с 21.