В дербито на 10-я кръг на Серия А Ювентус победи с 2:0 Рома и кризата в отбора на „вълците” се задълбочи още повече.

Домакините поведоха в 38-та минута, като попадението отбеляза от пряк свободен удар неостаряващия Алесандро дел Пиеро, който с невероятното си изпълнение остави безпомощен бразилския страж на гостите Дони.

Второто попадение в срещата бе отбелязано в 48-та минута, когато Дел Пиеро подаде на Маркиони, който се възползва от грешка на Рийзе и прати за втори път топката в мрежата на Дони.

До края на мача футболистите на Рома се опитаха да променят резултата, но пропуски направиха Вучинич и Баптища.

След тази загуба Рома се намира на 17-о място с едва седем точки. „Вълците” са отборът с най-лоша защита в Серия А, а след утрешните мачове тимът може да попадне в зоната на изпадащите.

Ювентус е на 5-а позиция във временното класиране с 18 точки.