Ювентус се класира за ¼ финалите в турнира за Купата на Италия след победа с 5:3 като домакин над Емполи в реванша от 1/8-финалите на турнира. В първата среща „Старата госпожа” падна с 1:2, но с общ резултат 6:5 напред продължава тимът от Торино.

Марко Маркиони откри резултата за домакините още в 4-та минута. След още шест Павел Недвед направи 2:0. До края на първата част гостите възвърнаха надеждите си след попадения на Антонини в 33-та и Поци в 45-та минути.

Втората част на двубоя започна с два бързи гола. Ювентус поведе с 3:2 след попадение на Винченцо Якинта в 50-та минута, но само две по-късно Поци изравни за 3:3.

Отново Якинта в 61-та и Дел Пиеро в 79-та от дузпа донесоха ценния успех на третия в класирането на италианската Серия А.