Хамбургер победи Ювентус с 1:0 в приятелска среща. Единственото попадение в мача реализира Чупо-Мотинг в 40-та минута. Немският тим стоеше значително по-добре на терена, тъй като води подготовка отдавна и вече изигра официални мачове в турнира Интертото. Домакините имаха и повече възможности за гол, като звездата им Рафаел Ван дер Ваарт на два пъти се размина с попадение.

Юве пък се намира все още в средата на предсезонната си програма, в която следва контрола в Англия, срещу новака във Висшата лига Съндърланд.

Двата отбора използваха различни стратегии през различните полувремена. Докато наставникът на Хамбургер Стевенс промени изцяло състава си, Раниери предпочете да запази единайсеторката чак до 80-та минута, когато направи първата смяна.

На терена за Юве бяха Дел Пиеро, Салихамиджич, Занети и Паладино, докато в тима на Хамбургер личаха имената на Ван дер Ваарт, Де Йонг и Зидан.