Шампионът Ювентус записа първа победа за сезона в Серия А. Възпитаниците на треньора Антонио Конте започнаха трудно кампанията в Италия, но днес се наложиха над Дженоа с 2:0 като гост.

Домакините от Дженоа започнаха кошмарно мача, като още през първата част си реализираха автогол и останаха с десет човека на терена след червен картон на Армандо Ицо.

Резултатът бе открит в 37-ата минута, когато Еуженио Ламана си реализира нелеп автогол. В заключителните секунди на първото полувреме Армандо Ицо бе отстранен от игра, след като получи втори жълт картон.

През втората част Ювентус не срещна особени трудности срещу десет от Дженоа и логично реализира втори гол. Той дойде в 60-ата минута и бе дело на Пол Погба от дузпа.

Така след две загуби, едно равенство и една победа Ювентус събра актив от четири точки и вече се намира на 12-ото място във временното подреждане.

В същото време Рома изненадващо направи грешна стъпка у дома срещу новака Сасуоло. Двубоят на „Олимпико“ приключи при резултат 2:2. Гостите от Сасуоло повеждаха на два пъти, но с голове на капитана Франческо Тоти и Мохамед Салах Рома успя да стигне до точката.

Попадението на Тоти бе под номер 300 с фланелката на Рома и 244-то за него в Серия А.

Българският национал Александър Тонев започна като титуляр за Фрозиноне при гостуването на Болоня, а тимът му претърпя четвърта загуба- 0:1 и последно място в класирането. Българинът имаше няколко добри прояви през първата част, но в горещото време в Болоня се видя, че му липсва игрова практика и в 63-ата минута беше заменен от Содимо.

Гостите от Фрозиноне не заслужаваха да загубят, защото владееха топката повече, имаха няколко отлични възможности, а в други моменти съдията подмина нарушения в тяхна полза. Единственият гол вкара новото попълнение Антони Мюние, който завърши самостоятелен пробив. Гръцкият защитник изрита топката напред, Мюние я взе в 27-ата минута и след спринт по диагонала вкара.