Отборът на Ювентус записа важна победа в борбата си за титлата в италианската Серия А. В последен мач от 13-тия кръг „бианконерите” победиха Удинезе с минималното 1:0 на „Олимпико” в Торино.

По този начин Юве се върна на второто място във временното класиране с 27 точки, на 5 зад лидера Интер и на 2 пред третия Милан. Удинезе пък се смъкна на 13-а позиция с 15 точки.

През първото полувреме на мача играта бе равностойно и двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство. В 51-та минута обаче резултатът бе открит от Фабио Гросо, който материализира чудесна комбинация . Поулсен центрира в наказателното поле, където Касерес овладя топката и асистира към италианския национал, който от близко разстояние нямаше проблем да реализира за 1:0.

До края на мача домакините можеха да стигнат и до втори гол, но в крайна сметка задължаха крехката си преднина и стигнаха ди ценните три точки.