Ювентус постигна поредната си победа в Серия А, след като у дома "старата госпожа" победи Емполи с 2:0 в среща от 26-ия кръг. Головете за успеха реализира Сандро и автогол на вратаря Скорупски.

Ювентус започна отлично двубоя и още в 5-ата минута Игуаин създаде отлична възможност за отбелязване на гол, но Скорупски се справи с блестящо спасяване. Пет минути по-късно Манджукич пропусна от изгодна ситуация.

В средата на полувремето отново Манджукич пропусна на два пъти от изгодни положения. Въпреки всички създадени ситуации от страна на Юве двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част Юве взе нецата в ръцете си и в 52-ата минута в опита си да спаси една топка не успя и тя влезе в мрегата му за 1:0 в полза на домакините.

В 65-ата минута Юве реши всичко с втори гол. Негов автор стана Алекс Сандро. До края на двубоя Манджукич имаше възможност да се разпише, но не съумя и двубоят завърши 2:0 за Юве.

В класирането Юве е лидер с актив от 66 точки, а Емполи е 17-ти с 22.