Ювентус започна сезона по великолепен начин като спечели Суперкупата на Италия след великолепна победа с 4:0 над Лацио насред „Олимпико“ в Рим.

Резултатът бе открит в 23-а минута, когато точен бе влезлият 3 минути по-рано Пол Погба. Французинът замени контузения Клаудио Маркизио и още с едно от първите си докосвания вкара след заучено изпълнение от пряк свободен удар, което го изведе в удобна позиция.

Почивката дойде при минимален аванс за „бианконерите“, но те нанесоха страхотен удар през второто полувреме, когато в рамките на 4 минути вкараха цели 3 гола. В 52-а минута след бърза контра Лихщайнер подаде към Киелини, който засече за 2:0.

Още в следващата атака резултатът вече бе 3:0. Лихщайнер се измъкна от опит за изкуствена засада и след чудесна комбинация с Вучинич уби интригата в двубоя.

В 56-а минута пък бе време за Карлос Тевес да ознаменува официалния си дебют за Юве с гол. Маркети спаси удари на Лихщайнер и Погба, но топката попадна в Тевес, който от близо разстояние оформи крайното 4:0.