Ювентус започна предсезонните си контроли с победа 5:0 срещу отбора от Серия C2 Мецокорона.

Резултатът бе открит от Бумсонг, а останалите попадения бяха дело на Трезеге, Салихамиджич, Паладино и Маркиони.

Старши треньорът на „бианконерите” Клаудио Раниери през двете полувремена заложи на две различни единайсеторки.

Той започна с Ван Стратан на вратата, пред него в защита играха Зебина, Бумсонг, Григера и Крисчито. В халфовата линия Раниери заложи на Блази, Дзанети, Ночерино и Недвед, а в нападение на Марчисио и Якуинта.

През втората част страж за Ювентус бе Беларди, в отбора бяха Бириндели, Андраде, Киелини и Молинаро. В полузащита играха Салихамиджич, Алмирон, Тиаго, Маркиони, а в нападение Трезеге и Паладино.