Отборът на Ювентус показа характер, успявайки да обърне тима на Катания в мач от 24-ия кръг на Серия А. „Бианконерите“ губега в резултата с 0:1, но в крайна сметка успяха да стигнат до крайния успех с 3:1, който ги изкачи на първо място във временното класиране. Ювентус изпревари тима на Милан, като разликата вече е две точки, а „росонерите“ са и с мач по-малко. Утре грандът от Милано гостува на Чезена.

Гостите от Катания поведоха в резултата доста изненадващо още в 4-ата минута, когато Бариентос откри. Домакините реагираха светкавично и успяха да възстановят равенството в 22-ата минута чрез ветерана Андреа Пирло.

През второто полувреме гостите останаха с човек по-малко на терена, когато в 65-ата минута Мота бе отстранен от игра с втори жълт картон. Численото предимство на Юве си каза думата и с два гола на Киелини и Куалярела взеха трите точки.