На свой терен колебливият напоследък Ювентус победи с 2:1 Бари в среща от 20-ия кръг на Калчото и спря серията си от две поредни загуби.

Капитанът Алесандро Дел Пиеро поведе Старата госпожа към успеха, като вкара за домакините две минути преди края на първото полувреме.

В 57-ата минута унгарският нападател на гостите Гергели Рудолф изпълни заканата си да вкара на Юве и изравни за 1:1.

Торинският гранд все пак стигна до трите точки в 79-ата минута с попадение на Алберто Акуилани.

В състава на Ювентус завърналият се вратар Джанлуиджи Буфон игра пълни 90 минути и това бе първи негов мач в Серия А за този сезон.

Третия Лацио трудно победи с 1:0 у дома Сампдория и се доближи на три точки до лидера Милан, който по-късно днес гостува на Лече. Точен с глава за орлите в 84-ата минута бе чехът Либор Козак, който влезе в игра в 77-ата.

Рома също спечели измъчено преди римското дерби от 1/8-финалите за Купата на Италия в сряда. Вълците биха с 1:0 като гост Чезена без да отбележат попадение. Максимилиано Пелегрино обаче си вкара автогол в 89-ата минута и трите точки заминаха за италианската столица.