Ювентус и Нанси завършиха наравно 1:1 в приятелска среща, която бе наблюдавана от Мишел Платини. Босът на УЕФА стартира кариерата си във френския тим, а най-силните му години като играч са при „бианконерите”.

Головата сметка в мача откри бразилският нападател с италиански паспорт Амаури, който бе точен още в осмата минута на спаринга. Ювентус успя да удържи аванса си почти до края на първата част. Оуадоу изравни секунди преди двата отбора да се оттеглят на почивка.

Старши треньорът на Ювентус Чиро Ферара не постави в групата за мача българския вратар Марио Кирев. Роденият в Сапарева баня футболист остана заедно с част от асовете, сред които и Буфон, в лагера на тима.

Ферара заложи на схема 4-3-1-2. В предни позиции се изявяваха голмайсторът Амаури и капитанът Дел Пиеро.