Ювентус не успя да победи Фиорентина като гост и двата тима завършиха 0:0 в мача от 33-ия кръг от италианската Серия А. Така, торинци отново останаха извън местата във временното класиране, които дават право на участие в европейските турнири догодина.

След равенството, Юве заема 7-то място с актив от 52 точки. Тимът на Рома е 6-ти с 53 точки. Удинезе гостува по-късно днес на Наполи. Фиорентина се изкачи на 10-та позиция с 56 точки.

В друг мач от 33-ия кръг, Лацио взе своето при гостуването на Катания след успех с 4:1. Резултатът за “орлите” бе открит от Ернанес в 40-та минута. Веднага след почивката - в 46-та минута - Езекиел Матиас Шелото изравни за 1:1. До края на мача обаче, столичани вкараха на още три пъти. Първо в 56-та минута Стефано Маури реализира за 2:1. В 78-та минута Серхио Флокари вкара за 3:1, а Мауро Сарате оформи крайното 4:1.