Ювентус победи с 2:0 Дженоа като гост в последния мач от 27-я кръг в италианската Серия А.

С победата днес „старата госпожа” се бетонира на третото място в Калчото, като води с 4 точки пред четвъртия Фиорентина и с 5 пред петия Милан.

Момчетата на Клаудио Раниери си свършиха работата още през първото полувреме, когато паднаха и двете попадения във вратата на домакините.

В 25-та минута Григера отправи страхотен удар към вратата на Скарпи, последният не успя по никакъв начин да предотврати попадението и резултатът бе открит в полза на Юве.

В 33-та минута Давид Трезеге удвои преднината за своя тим и в крайна сметка оформи крайния резултат. Френският нападател реализира от близко разстояние, след като преди това получи пас от Григера.

След днешното поражение Дженоа, който се бори за местата даващи право на участие в УЕФА, заема 9-то място с актив от 35 точки.