Италия загря с трудна победа с 4:3 срещу Нова Зеландия преди началото на турнира за Купата на Конфедерациите.

Двата отбора играха контролата в ЮАР, където се подготвят за началото на турнира.

„Кивитата” поведоха в 13-та минута чрез Смелтц, но Алберто Джилардино успя да изравни в 33-та минута.

Нова Зеландия отново дръпна напред с гол на Килън в 42-та минута, но отново Джилардино вкара за 2:2 в 48-та минута.

Килън отбеляза своя втори гол в мача в 57-та минута, когато се разписа от дузпа и изведе за трети път напред в резултата отбора на Нова Зеландия.

Все пак „адзурите” успяха да обърнат развоя на срещата с две попадения на Винченцо Якуинта в рамките на пет минути 68-та и 73-та и така Италия победи с 4:3 Нова Зеландия преди началото на турнира за купата на Конфедерациите.