Италия вече е едноличен лидер в нашата Група 8 от световните квалификации за Мондиал 2010. Момчетата на Марчело Липи успяха да се наложат като гост на Черна гора с 2:0.

Благодарение на спечелените три точки световният шампион вече диша по-спокойно на върха в подреждането, а шансовете на отбора за класиране са доста по-големи, тъй като Ейре и България не успяха да се победят и завършиха при 1:1 в Дъблин.

Италианците успяха да поведат в резултата още в 11-та минута, след като Андреа Пирло бе точен от бялата точка. Главният рефер отсъди 11-метров наказателен удар, заради игра с ръка на Батак в очертанията на пеналта.

Второто попадение за „Скуадра адзура” дойде в 74-та минута на мача. Пацини удвои преднината на своя отбор, след удар с глава.

Любопитното е, че въпреки че отборът на Италия спечели трите точки съотношението при владеенето на топката бе в полза на Черна гора. Това обаче за пореден път доказа, че момчетата на Липи знаят какво да правят с кълбото, когато то е в техните крака.