Италианският национален отбор по футбол до 21 години се класира за Олимпийските игри догодина в Пекин. „Скуадра Адзура” победи Португалия с дузпи, след като и двата състава не успяха да се класират чрез Евро 2007.

В редовното време двубоят завърши наравно, без отборите да успеят да си вкарат попадение – 0:0. Головата суша продължи и по време на продълженията и така се стигна до дузпите, при които нервите на младите италианци се оказаха по силни и те надделяха с 4:3.

Отборът от Апенините игра повече от едно полувреме с човек по-малко, след като футболистът на Манчестър Юнайтед Джузепе Роси получи втори жълт картон в 74-та минута и бе изгонен.

При единайсетметровите удари точни за Италия бяха Пеле, Монтоливо, Крисчито и Паладино. За Португалия мрежата намериха Жоао Моутиньо, Нани и Мигел Велосо. Мануел Фернандес не се справи с третата дузпа, а решителният последен шанс бе пропилян от Антунес.