Отборът на Италия не успя да победи като гост Северна Ирландия в мач от квалификационна Група С за Евро 2012. Срещата приключи при нулево равенство, което остави „Скуадра адзура” начело във временното подреждане. В началните минути домакините се опитаха да наложат натиск, но не успяха да се възползват от временното си преимущество. След това италианците взеха предимството и бяха малко по-активният тим, но добрите атаки и пробиви не доведоха до така търсения гол.

В заключителните минути на мача дойде и може би едно от най-опасните положения за „Скуадрата”. В 86-та минута Роси опита да засече топката, но тя така и не влезе.

Въпреки това Италия има седем точки в актива си, след три изиграни двубоя в групата.

В друг мач от потока Естония сътвори изненадата като победи като гост Сърбия с 3:1. Попаденията реализираха Кузманович (60’), Кинк (63’), Василев (73’) и Лукович (90+1” автогол).

В третия мач Словения размаза с 5:1 аутсайдера Фарьорски острови. След голмайсторите за домакините бе и Миливое Новакович, който реализира от дузпа в 70-та минута за 4:0.