Италия успя да обърне Кипър и та стигне до победата с 3:2 в световна квалификация от група 8, докато Ейре завърши 0:0 срещу Черна гора.

Националният селекционер на „скуадра адзура” Марчело Липи даде възможност за изява на голяма част от футболистите, които не са взимали участие в световните квалификации до този момент.

Кипърци поведоха в резултата още в 12-та минута, когато Янис Окас успя да се разпише във вратата на Федерико Маркети.

В началото на второто полувреме Хрисис Михаел успя да удвои преднината за Кипър, след като бе точен в 49-та минута.

До края на мача „скуадра адзура” успя да обърне развоя на мача и да отбележи три гола.

Нападателят на Фиорентина Алберто Джилардино оформи своя хеттрик в рамките на дванадесет минути. Той бе точен в 78-та, 80-та и 90-та минута.

В същото време Ейре не се напряга срещу Черна гора и двата отбора завършиха миролюбиво 0:0.

Шей Гивън записа мач номер 50 с националната фланелка на ирландския национален отбор.