Новината на деня дойде от Италия, след като Парма се завърна в Серия А. Това стана факт след изиграването на последния 42-ри кръг в Серия Б.

Звезният преди време тим съумя да победи Специя с 2:0 като гост с попадения на Чераволо в 11-ата минута и Чичирети в 61-ата минута и се възползва от грешната стъпка на Фрозиноне, който завърши 2:2 у дома срещу Фоджа.

За Специя Джилардино изпусна дузпа, а гостите от Фоджа изравниха в края на двубоя, за да пратят Фрозиноне на баражи. Двата тима завършиха с еднакъв точков актив по 72 точки, но Парма влезе в елита заради по-добрата си голова разлика.

Ивайло Чочев направи забележителен мач и реализира гол при успеха на Палермо над Салернитана с 2:0, но въпреки това тимът на българския национал ще играе в баражите за класиране в Серия А.

Тимовете, които се разделиха със Серия Б са Новара, Про Верчели и Тернана, а баражи ще играят отборите на Асколи и Виртус Ентела.