Дженоа елиминира СПАЛ на 1/16-финалите за Купата на Италия след победа с 1:0. Исландецът Алберт Гудмундсон от дузпа в добавеното време на първата част донесе успеха на домакините.

Двубоят започна с опасности пред вратата на Дженоа, но Николо Дзанелато и Алберто Аимичи не успяха да вкарат. Постепенно домакините изравниха играта и в края на полувремето бяха доста по-активни. Това доведе до игра с ръка на Габриеле Мончини в 43-ата минута. Положението първо бе отсъдено като дузпа от съдията, впоследствие обаче той бе привикан да погледне още веднъж ситуацията с ВАР. Това обаче не промени решението му и Гудмундсон отбеляза за 1:0.

След почивката двата отбора, които играят в Серия Б, не успяваха да създадат нещо по-сериозно пред двамата вратари. Едва в последните десетина минути отново домакините отново създадоха две положения, но така и не стигнаха до второ попадение.