Черногорският национал Стеван Йоветич успя да класира своя отбор Фиорентина за групите на Шампионската лига, след като с негов гол „виолетовите” стигнаха до равенство 1:1 срещу Спортинг Лисабон в мач от четвъртия квалификационен кръг на турнира и с общ резултат 3:3 и повече голове на чужд терен италианците продължават напред.

Спортинг поведе в резултата в 35-та минута, когато Моутиньо стреля чудесно от пряк свободен удар и направи безпомощен Фрей.

През първото полувреме португалците играха много силно и можеха да имат и по-голяма преднина, ако не бяха добрите изяви на вратаря Фрей.

Стеван Йоветич влезе в игра на почивката и десет минути по-късно разстреля вратаря на Спортинг Лисабон Руи Патрисио за равенството 1:1, което бе достатъчно на "виолетовите" да подпечатат мястото си сред 32-ата най-добри тима на континента.

До края на мача Спортинг се опита да стигне до нов гол и победа, но италианците се защитаваха добре.