В мач от 37-я кръг на Серия А Интер не успя да победи Сиена и двата отбора завършиха 2:2. По този начин „нерадзурите” водят само с точка пред Рома кръг преди края.

Домакините поведоха чрез гол на Патрик Виера в 11-та минута, но Масимо Макароне успя да изравни в 30-та минута.

Марио Балотели в 45-та минута отново даде гол аванс за Интер, но гостите поднесоха сензацията на „Сан Сиро” в 69-та минута, когато Усин Харя донесе точката за Сиена.

Марко Матераци сътвори най-голямата глупост, когато в заключителните минути реши да бие отсъдената от рефера спорта дузпа. Въпреки протестите на Хулио Круз, защитникът се изправи срещу стража на гостите, само за да стреля в ръцете му.

В същото време Рома се наложи с 2:1 над Аталанта. Панучи бе точен в 23-та минута, а Де Роси в 63-та удвои преднината на „вълците”, но Белини в 88-та минута оформи крайняи резултат в срещата.

Наполи победи с 3:1 Милан и по този начин „росонерите” се отдалечиха от четвъртото място в крайното класиране. Хамсик, Домици и Гарич бяха точни за домакините, докато Зеедорф отбеляза почетното попадение за отбора от Милано.

Реджина победи с 2:0 Емполи и се спаси от изпадане. Головете за домакините отбелязаха Барето в 68-та и Аморузо в 79-та.