В мач от 20-я кръг на Серия А Интер не успя да победи като гост Удинезе и двата отбора завършиха 0:0. По този начин „нерадзурите” вече водят само с пет точки пред Рома.

Интер остана с човек по-малко още в 21-та минута, когато Сесар бе изгонен за втори жълт картон.

Милан победи с 2:0 Дженоа и по този начин „росонерите” постигнаха втора домакинска победа на „Сан Сиро” от началото на сезона. „Червено-черните” вече са 7-и във временното класиране на Серия А на десет точки от местата даващи право за участие в Шампионската лига, като воденият от Карло Анчелоти отбор е с два мача по-малко.

Алешандре Пато отбеляза поредните си два гола с фланелката на Милан, като бе точен в 68-та и 82-та минута, а в 71-та Дженоа остана с човек по-малко, след като Рубиньо бе изгонен с директен червен картон.