През първото полувреме на „Джузепе Меаца” и двата отбора имаха своите шансове, но така и не стигнаха до гол.

Резултатът бе открит в 62-та минута от гостите чрез Стефано Губерти. Касано открадна топката от Киву и центрира за крилото, което с воле вкара във вратата на Жулио Сезар.

Домакините се втурнаха в атаки, за да изравнят резултата и постигнаха целта си в 80-та минута. Перфектен пас на Коутиньо в малкото наказателно поле бе засечен от Самуел Ето’о, който с глава реализира за 1:1.

До края на мача „нерадзурите” опитаха да стигнат до втори гол, но не съумяха и така двата отбора поделиха по една точка.

Така в класирането Интер е втори, но вече на 4 точки зад лидера Лацио. Сампдория е на 9-а позиция с 11 точки.