В полуфинален мач реванш от турнира за Купата на Италия Лацио загуби с 0:2 от Интер и по този начин „нерадзурите” се класираха за финала, където ще се изправят срещу победителя от другата двойка, която противопоставя един срещу друг отборите на Катания и Рома.

В 52-та минута младият талантлив португалски нападател Пеле направи за смях вратаря на Лацио Балота и с великолепен удар прати топката в мрежата за 1:0.

В 79-та минута Крус се спречка с Коларов в наказателното поле на Лацио, след което съдията декорира двамата футболисти в жълто.

Защитникът на Интер Марко Матераци се появи в игра през второто полувреме и бе на бързо бе изгонен, след като в 83-та минута фаулира много грубо македонския нападател на Лацио Горан Пандев.

Въпреки това домакините не успяха да подобрят играта си и в 85-та минута получиха втори гол, след като Балота сбърка фатално и подари топката на Хулио Крус, който на празна врата оформи крайния резултат в срещата.