Интер победи с 6:3 Аякс след дузпи (1:1 в редовното време и продълженията) и стана европейски шампион за юноши до 19 години.

Финалът на турнира „NextGen Series“ се игра в Лондон, на стадиона на Лейтън Ориън – Мачруум Стейдиъм, който е с капацитет 9271 места и доскоро носеше името Бризбейн Роуд.

Италианците стигнаха до успеха, въпреки че играха 50 минути с човек по-малко, след като в 70-ата Ибрахима Мбайе получи червен картон.

Самуеле Лонго даде преднина на Интер в 45-ата минута, но Аякс реагира светкавично и изравни още в 48-ата, когато точен бе защитникът Стефан Денсуил.

При дузпите нерадзурите обаче бяха по-точни и вкараха всичките си пет изстрела от бялата точка, докато тимът от Амстердам бе точен при само три от четирите си опита и загуби финала.