След три поредни загуби, Интер най-сетне се завърна на победния път. Това се случи, след като „нерадзурите“ надиграха Палермо с 3:0 в мач от 22-ия кръг на Серия А.

Българският футболист на сицилианци Ивайло Чочев бе на резервната скамейка на своя тим, но не влезе в игра.

Интер откри резултата в 16-ата минута чрез Фреди Гуарин. Колумбиецът се извиси най-високо след центриране от корнер и с отличен удар с глава вкара за 1:0.

Резултатът се запази до почивката, а малко след подновяването на играта звездата на сицилианци Пауло Дибала изпусна невероятен шанс да изравни. След разбъркване, Дибала първо се замота при удара си, след което случаен изстрел удари гредата и се върна в него, но от непосредствена близост нападателят стреля над вратата.

В следващите минути Мауро Икарди и Андреа Ранокия удариха греди след нови удари с глава.

В 65-ата минута обаче Икарди бе точен. Гуарин центрира, Родриго Паласио отклони с глава, след което Икарди с мощен удар по земята реализира за 2:0.

Точката на спора сложи отново той в 89-ата минута, в която засече перфектно центриране на Гуарин в малкото наказателно поле пред погледа на Стефано Сорентино.

В класирането Интер е десети с 29 точки, а с една повече Палермо е на осма позиция.