Интер победи Катания с 2:1 в късния неделен мач в италианската Серия А и по този начин се върна на върха в класирането, където за няколко часа се подвизаваше отборът на Сампдория.

Резултатът бе открит в 12-та минута от Съли Али Мунтари. Халфът на Интер центрира в наказателното поле към Самуел Ето’о, но в крайна сметка никой не успя да засече топката и тя попадна във вратата на Катания.

В 31-та минута холандската звезда на „нерадзурите” Уесли Снайдер удвои преднината на своя тим, след като реализира по великолепен начин пряк свободен удар за нарушение срещу Ето’о.

Гостите стигнаха до почетен гол в 83-та минута, когато страхотен изстрел на Джузепе Маскара остана неспасяем за Жулио Сезар. За повече обаче Катания нямаше време и в крайна сметка шампионите стигнаха до трите точки.

Във временното класиране Интер е на първо място с 22 точки, с 2 пред втория Сампдория. Катания пък е на 15-та позиция със 7.