Рома бе на крачка да нанесе първа загуба на Интер в първенството. В мач от 25-тия кръг на Серия А двата отбора завършиха наравно 1:1 на „Сан Сиро” като изравнителното попадение за „нерадзурите” падна в последните минути на двубоя.

Франческо Тоти откри резултата в 38-мата минута и по този начин даде преднина за своя тим.

Втората част на мача бе сравнително равностойно, но ключова бе 83-тата минута, в която Рома остана с човек по-малко. За втори жълт картон терена напусна обичайният заподозрян Филип Мексес.

С човек повече на терена шампионите тръгнаха в масирани атаки и голът не закъсня. Капитанът Хавиер Занети вкара с удар извън наказателното поле в 88-мата минута и предотвари очертаващата се загуба.

До края на срещата домакините се опитаха да стигнат до пълен успех, но не успяха. След равенството разликата от 9 точки между двата отбора се запази.

В друг мач от кръга Милан за пореден път не можа да победи. „Росонерите” завършиха наравно 1:1 като гости на Катания.

Алешандре Пато откри в 55-тата минута, но 8 минути по-късно Спинези оформи крайното 1:1.

В класирането Милан е на незавидното за класата на тима 5-то място с 42 точки.