Лидерът в Серия А Интер вече има стабилна преднина от осем точки пред втория в класирането Рома, след като единствен от първата тройка постигна победа в 21-я кръг на първенството. „Нерадзурите” се наложиха с минималното 1:0 над Емполи и вече имат 53 точки в актива си. Рома отстъпи като гост на Сиена с 0:3 и остава с 45, докато Ювентус е трети с 41 точки, след хикс 1:1 у дома срещу Каляри.

Единственото попадение за Интер падна от дузпа в 34-та минута, отсъдена за нарушение на Ванучи срещу Камбиасо. Златан Ибрахимович реализира от бялата точка и записа своят 15-ти гол за сезона. Само пет минути по-късно „нерадзурите” останаха с човек по-малко да бранят крехката си преднина, след като Патрик Виейра получи два жълти картона за по-малко от 40 минути и бе изгонен. Гостите от Емполи пропуснаха златния си шанс да измъкнат точка от „Сан Сиро”, когато Саудати пропусна дузпа минути преди края на срещата.

Ювентус направи равен 1:1 у дома срещу Каляри, като само за минута бе догонващ в резултата. След нулево първо полувреме, гостите откриха в 55-та минута, когато Бианко се разписа във вратата на резервния страж на Юве Беларди. 60 секунди по-късно обаче Павел Недвед с бомбен шут отдалеч изравни.

Доста по-лош ден имаше отборът на Рома, който бе безпомощен срещу Сиена и загуби с 0:3 като гост. Основният преследвач на Интер направи сериозна крачка назад, като вече изостава с осем точки. Вергасола откри още в 11-та минута за Сиена, а две минути преди края на първото полувреме Макс Тонето си отбеляза автогол, за да утежни ситуацията на „вълците”. Фрик сложи точка на спора в 83-та минута, когато оформи крайното 3:0.