Удинезе свали Интер от върха в първенството на Италия, след като в мач от осмия кръг се наложи над Рома с 3:1.

В същото време възпитаниците на Жозе Моуриньо изненадващо направиха 0:0 срещу останалия с 10 души тим на Дженоа.

Наполи също се изравни по точки с Удинезе и Интер - по 17, след като надделя над Лацио с 1:0 като гост. Милан пък е на една точка от първите три отбора, благодарение на успеха с 1:0 при визитата на Лацио.

Антонио ди Натале вкара два от головете за тима от Удине срещу Рома, разписвайки се в 10-та минута от дузпа и в 51-та минута. Третото попадение бе дело на Флоро Флорес, който вкара за 2:0.

Почетният гол за гостите от Рим отбеляза Франческо Тоти в 74-та минута.

Интер се провали срещу скромния Дженоа, като в 90-те минути редовно и 5-те минути добавено време така и не успя да порази вратата на гостите. Пропуски направиха Адриано, Ибрахимович и Крус.

Кака осигури трите точки за Милан срещу домакините от Аталанта, отбелязвайки гол 10 минути преди края на двубоя.

Резултати от Серия "А":  Каляри - Киево 2:0, Лацио - Наполи 0:1, Реджина - Лече 2:0, Сaмдория - Болоня 2:0.