Интер победи у дома Аталанта с 2:1, постигайки първа победа в Калчото през ноември. През този месец шампионите са изиграли само един мач в Серия А – равенството 1:1 срещу Ювентус, а двубоя срещу Лацио бе отложен.

Домакините откриха резултата на Джузепе Меаца в десетата минута, когато Хулио Крус изработи гола, реализиран от Давид Суасо.

Половин час след началото на двубоя ролите се размениха и Суасо изведе на добра позиция Крус, като аржентинецът не сгреши.

В 39-ата минута Серджо Флокари възстанови надеждите на Аталанта, огорчавайки Жулио Сезар с топовен изстрел от повече от 20 метра. Въпреки че отправиха повече изстрели към вратата на Интер, гостите от Бергамо не успяха да постигнат нищо повече от почетна загуба.

В 91-ата минута Симоне Индзаги бе изгонен, след съприкосновение с Жулио Сезар, при което бразилският страж показа добри актьорски умения.

Интер възстанови преднината си на върха в класирането и води с три точки пред Рома и с пет пред Фиорентина.