Интер завърши 2:2 като гост на Фиорентина и ще загуби първото място в Серия А, ако в неделя Рома победи у дома слабака Аталанта.

Виолетовите стигнаха първи до гол във Флоренция, а негов автор бе преотстъпеният от Барселона бразилски нападател Кейрисон в 11-ата минута.

Резултатът се запази такъв до 74-ата минута, когато Диего Милито вкара дежурния си гол за шампионите. В 81-ата точен за нерадзурите бе и Самуел Ето’о.

Секунди по-късно, още радващи се на втория си гол, играчите на Жозе Моуриньо позволиха на Пер Кролдруп да изравни за Фиорентина в 82-ата за крайното 2:2.

Интер спечели едва три от последните си десет мача в Серия А и позволи на Рома да се приближи на само две точки от върха, като вълците имат да изиграят мач повече. Милан е на четири точки зад нерадзурите и също има мач по-малко от тях.