Интер победи Сасуоло с минималното 1:0 в мач от 17-ия кръг на Серия А, а с трите точки успя да се изкачи с 3 позиции в класирането.

Победата за "нерадзурите" дойде след попадението на Антонио Кандрева.

През първото полувреме повечето положения бяха в полза на Интер, въпреки че и те не бяха много. В центъра на събитията бяха Мауро Икарди и Антонио Кандрева, които в крайна сметка се оказаха печелившата комбинация.

Веднага след почивката двамата успяха да се съчетаят, което доведе и до единственото попадения в мача.

Жоао Марио стреля, но вратарят успя да избие топката. При добавката Мауро Икарди бе точно пред вратата, но не успя да се разпише. След рикошет в крака му, топката попадна на крака на Кандрева, който бе безгрешен и се разписа за 1:0.

Докрая на мача нямаше много опасни възможности, а в добавеното време Интер остана с човек по-малко след втори жълт картон за Фелипе Мело.

Така "нерадзурите" се изкачиха до 7-ата позиция във временното класиране с 27 точки. Сасуоло е 16-и с 17 точки.