Интер победи като гост с 4:1 Рома в дербито на шестия кръг от италианската Серия А. По този начин „нерадзурите” поведоха еднолично временното класиране с актив от 14 точки.

Мачът започна много лошо за домакините, които в 28-та минута останаха с човек по-малко, след като Людовик Жули бе изгонен с директен червен картон за игра с ръка. Съдията даде дузпа за отбора от Милано, която бе реализирана от Златан Ибрахимович.

През второто полувреме Рома стигна до изравнително попадение чрез Симоне Перота в 53-та минута, но само 240 секунди по-късно Интер отново излезе с гол преднина, след като Креспо не остави никакви шансове на стража на домакините Дони.

В 60-та минута Хулио Крус се възползва от груба грешка в защитата на Рома и покачи преднината на „нерадзурите” на 3:1, а последния гол в срещата бе дело на Иван Кордоба в 68-та минута.