Интер разгроми с 5:0 Дженоа при гостуването си от осмия кръг на италианското първенство и по този начин „нерадзурите” излязоха еднолично начело във временното класиране на Серия А.

Шампионите успяха бързо да поведат с 2:0 с головете на Естебан Камбиасо в 6-та минута и Марио Балотели в 31-та.

В 40-та минута Дженоа можеше да се върне в мача, след като Милането отбеляза гол, но той бе отменен заради засада, която бе доста спорна.

В четвъртата минута на даденото от съдията продължение на първото полувреме Деян Станкович разстреля от воле Амелия и даде класическа преднина за „нерадзурите” на полувремето.

В края на първата част резервният вратар на Дженоа Скарпи се сдърпа с Майкон и Лусио и бе изгонен с директен червен картон.

Интер поведе в резултата в 66-та минута, когато Снайдер подаде към Виейра, който прати топката за четвърти път в мрежата на Амелия.

Крайният резултат в срещата бе оформен в 71-та минута, когато Мунтари намери Дъглас Майкон и той с чудесно премерен изстрел вкара петия гол в срещата за „нерадзурите”.

С тази победа Интер излезе начело във временното класиране с 19 точки, а Дженоа е на пето място с актив от 13 точки.