Интер победи Катания с 2:0 като гост в последния мач от 22-я кръг в италианската Серия А.

Момчетата на Роберто Манчини срещнаха известни затруднения при днешното си гостуване, като успяха да вкарат първото си попадение едва към средата на второто полувреме. В 64-та минута грешка в отбраната на домакините позволи на Ибрахимович да укроти една топка, след което подаде на влезлия като резерва Суасо, който на ръба на засадата пое и вкара за 1:0.

Второто попадение за „нерадзурите” дойде 4 минути по-късно. В 68-та минута добра комбинация между Мартинес и Суасо отляво доведе до пас към Занети близо до далечната греда, който с глава върна към Естебан Камбиасо. Последният не сбърка и вкара за 2:0. Останаха силни съмнения за положение на засада при головия пас, като доста бе бурна бе реакцията на стража на домакините, който дълго време спореше, че флагът на страничния съдия е трябвало да бъде вдигнат.

Въпреки всичките протести голът остана редовен и при 2:0 за Интер приключи и срещата.

След днешния успех Интер е на първо място с 56 точки, осем пред втория Рома. Катания пък заема 14-то място с актив от 23.